Rólunk:

A klub működtetője a Somogyudvarhelyi Kuckó Alapítvány. 23 taggal működik a klub.

Heti rendszerességgel találkoznak az idősek a helyi Művelődési Házban, ha fellépésre, szereplésre készülnek, akkor heti 2-3 alkalommal is. Lelkesek a tagok, aktívak, meghazudtolva a fiatalabb korosztályt is. Vezetőjük Balogh Ferencné, aki rátermettségével képes lelkesíteni, összetartani a csoportot, és felkészíteni őket a legközelebbi ünnepélyen, rendezvényen való bemutatkozásra új produkciókkal. Alakulásuk 2010. decembere, első aktív működési hónapjuk: 2011. februárja. Azóta minden jeles eseményen részt vesznek színpadi szerepléseikkel. Repertoárjuk színvonalas, ízléses: hargitai, erdélyi dalok, karácsonyi színdarabok, adventi műsor, szüreti színdarabok, farsangi színdarabok, énekes bolondságok. Némelyikbe a családi napközi kisgyermekeit is bevonták, közös szerepléssel kívánták megmutatni az összefogás erejét. Fontosnak tartják a kapcsolattartást a környező kistelepülések célcsoportjaival, hiszen életterük összeköt bennünket, és a kis csoportosulások összefogásával megteremthetik azt a hangulatot, amely szükséges a feltöltődéshez. Több alkalommal szervezett a Rozmaring Idősek Klubja olyan összejövetelt, ahol együtt lehettek más, hasonló csoportok is. A terveik szerint, működési tematikájuk szerint az első működési évben felkészültek minden jeles alkalomra színdarabbal, illetve énekekkel, majd a most következő évben sort kerítenek a kézműves foglalkozások bevezetésére, mert a tagok között vannak olyan emberek, akik ezt rutinszerűen művelik, ezt a tudást kívánják átadni a többi tagnak, illetve a fiatal generációnak. A kézműves munkák készítésével szeretnék rendbe tenni (visszaállítani régi formájába) Somogyudvarhely Faluházát is. Az összejöveteleikhez saját maguk gyűjtötték össze az alapvető tárgyakat otthonról kezdetben, mára már az Alapítvány nyertes pályázataival könnyebb a működés.